تبلیغات
فوتبالــــــــ ـــــته → - ایران 4 – 0 مالدیو
فوتبالــــــــ ـــــته →
جدیدترین و مهمترین خبرها ، حواشی و عکس های فوتبال در فوتبالته
عصاره جینسینگ قرمز کره ای قرص افزایش قد ناچرال ولت آمریکا درمان سفیدی مو

بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 1 مرداد 1390

شاخ غول را شكستیم

فوتبالــــــــ ـــــته - علی كریمی بعد از گل سوم توپ را شخصا به وسط زمین انتقال داد تا خاطره حركات مشابه علی دایی در مقابل حریفان ضعیف را در ذهن فوتبالدوستان تداعی كند.

گل‌ها: كریم انصاری فر(4 و 62)- علی كریمی(69)- سعید دقیقی(88)

داور: چایا ماهاپاب از تایلند

اخطار: كریم انصاری فر، علی كریمی و مازیار زارع

شنبه اول مردادماه 1390- مقدماتی جام جهانی2014- منطقه آسیا- مرحله اول- ورزشگاه آزادی تهران

ایران: مهدی رحمتی- هادی عقیلی- جلال حسینی- خسرو حیدری- مهرداد پولادی(64-احسان حاج‌صفی)- مازیار زارع(61-محمد قاضی)- علی كریمی- قاسم حدادی‌فر- هادی نوروزی(82- سعید دقیقی)- محمدرضا خلعتبری- كریم انصاری‌فر

سرمربی: كارلوس كی‌روش

شرح بازی:

شاگردان كی‌روش با 4تغییر نسبت به بازی با ماداگاسكار به میدان اولین حریف خود در مقدماتی جام جهانی آمدند. تیم ملی ایران نسبت به بازی قبلی سریع‌تر و راحت‌تر بازی می‌كرد اما همچنان با فوتبالی كه تماشاگران از این تیم انتظار دارند فاصله زیادی داشت. نكته عجیب در تركیب اولیه تیم ملی بازی مهرداد پولادی در دفاع چپ بود كه به احسان حاج‌صفی ترجیح داده شده بود.

در نیمه اول بازی كم‌حادثه‌ای را شاهد بودیم كه طی آن كریم انصاری‌فر 3موقعیت خوب به دست آورد و دو تای آن‌ها را هدر داد. در نیمه دوم اما آهنگ حملات تیم ملی روان‌تر شد و شاگردان كی‌روش موقعیت‌های بیشتری روی دروازه حریف خود خلق كردند. آمدن قاضی و دقیقی نفس تازه‌ای به خط حمله داد و 3گل در 30دقیقه پایانی تیم ملی را به پیروزی 4 بر صفر در اولین گام صعود به جام جهانی رساند.

شرح گل‌ها:

دقیقه4: ارسال خلعتبری از جناح چپ خط حمله تیم ملی با اشتباه دو مدافع مالدیوی به كریم انصاری‌فر رسید و او از داخل شش قدم دروازه مالدیو را باز كرد.

دقیقه62: باز هم گلزنی انصاری‌فر و باز هم اشتباه مدافعان حریف. روی یك ارسال بلند از جناح راست یك مدافع مالدیوی توپ را به كریم كوبید و یك مدافع دیگر روی خط دروازه كار او را كامل كرد.

دقیقه69: كرنر ارسالی از جناح راست را علی كریمی با ضربه سر به سه‌كنج بالای دروازه مالدیو فرستاد.

دقیقه88: پاس به جلوی كریم انصاری‌فرد و ضربه آخر سعید دقیقی. دقیقی شماره‌ای را بر تن كرده بود كه معمولا به هافبك‌های دفاعی می‌رسد اما تمام‌كنندگی را از یاد نبرده بود.

اتفاق ویژه:

اعتراض‌های پی در پی كارلوس كی‌روش به داور بازی در مسابقه‌ای كه حساسیت چندانی برای ایران نداشت از نكات جالب این بازی بود. ضمن این‌كه علی كریمی هم بعد از گل سوم توپ را شخصا به وسط زمین انتقال داد تا خاطره حركات مشابه علی دایی در مقابل حریفان ضعیف را در ذهن فوتبالدوستان تداعی كند. 

بهترین بازیكن:
اگر قرار بود بیكارترین بازیكن میدان را انتخاب كنیم كار ساده‌تری داشتیم. اما برای انتخاب بهترین بازیكن نامزدهای زیادی در میان سفیدپوشان میدان حضور دارند. با احترام به علی كریمی و محمدرضا خلعتبری جایزه ویژه بهترین بازیكن میدان را تقدیم می‌كنیم به... زننده گل‌های اول و دوم و سازنده گل چهارم بازی... كریم انصاری‌فر.


*برای مشاهده عکس در اندازه واقعی عکس را ذخیره کنید.


طبقه بندی: تیم ملی ایـــران، 
ارسال توسط footballete
دیگر خبرهـــــــا
آرشیو ماهانه
نظرسنجی
لینک دوستان
Translate Site
امکانات جانبی