تبلیغات
فوتبالــــــــ ـــــته → - مرگ توتی ها بوفون ها و جراردهای فوتبال ایران!
فوتبالــــــــ ـــــته →
جدیدترین و مهمترین خبرها ، حواشی و عکس های فوتبال در فوتبالته
عصاره جینسینگ قرمز کره ای قرص افزایش قد ناچرال ولت آمریکا درمان سفیدی مو

بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 7 تیر 1390

بازیکنان ایرانی تنها به تعداد صفرهای قراردادشان توجه می کنندفوتبالــــــــ ـــــته - از دو ماه قبل از اینکه فصل نقل و انتقالات شروع شود از طریق کانالهای ارتباطی که دارند خریدارها را خبر می کنند.
فصل نقل و انتقالات که شروع شد خط تلفن خاموش و یک خط جدید برای مدیریت و عدم ردیابی تماسها، در همین حین راهی سفر تفریحی می شوند و چند روز که از فصل نقل و انتقالات گذشت و پس از اینکه روزهای سخت بدنسازی تیمها از مرز نیمه گذشت کرشمه ها را کنار گذاشته و قرارداد نجومی را با یکی از باشگاهها امضا می کنند.

این است بازار مکاره فوتبال ایران. اتفاقاتی که در فصل نقل و انتقالات فوتبال ایران رخ می دهد همچون سایر اتفاقات فوتبال ایران منحصر به فرد است. این مسیری که در مقدمه مطلب عنوان شد مسیری است که عموم فوتبالیستهای سطح اول فوتبال ایران به خوبی آن را بلد بوده و یا به نحوی آموزش دیده اند. جالب اینکه اتخاذ این سیستم چند حسن
 اولین حسن آن این است که فوتبالیستهایی که از این روش استفاده می کنند به مدیران باشگاهها این پیغام را می دهند که بایستی برای خرید آنها به عرف و مرف و سقف و مقف قراردادها بی توجه بوده و برای خرید آنها به شکل درست و حسابی دست به جیب شوند.
دومین حسن آن این است که در فضای مه آلودی که ایجاد می سازند رقم خود را هم لحظه به لحظه بالا می برند چرا که توهمی که در مورد ارتباط بازیکن با مدیران دیگر باشگاهها برای هر یک از مدیران خواهان بازیکن به وجود می آید باعث ارائه پیشنهاد نجومی تر به وی می شود.
حسن سوم این قضیه این است که آقای فوتبالیست که احیاناً در سفرهای تفریحی به سر می برد از اینکه لحظه لحظه از این بازار مجازی و کاذب بهره بیشتری می برد خوشحالتر می شود و سفر بیشتر به او مزه می کند.
و در نهایت یکی از بزرگترین محاسن این روش، کش پیدا کردن پیوستن و انتخاب تیم از سوی فوتبالیست است. آقای مثلاً ستاره پس از پایان یافتن بیش از نیمی از روزهای سخت بدنسازی توسط تیمها قراردادش را امضا می کند تا به نوعی سختترین و طاقت فرساترین روزهای فصل را دور زده باشد.
 بایستی اذعان کرد که مطالبه اصلی این فضای گرگ و میش بازار نقل و انتقالات برای باشگاههایی که می خواهند به لحاظ گرفتن بازیکن با کیفیت گوی سبقت را از بقیه بربایند ارتباط برقرار کردن با افرادی است که هرچه بیشتر توانایی ارتباط برقرار کردن در فضای غیررسمی را آموخته و به علم دلالیسم وارد بوده تا بتوانند باشگاه را به اهدافش برسانند.
 اینگونه می شود که به قول رسول کربکندی«فواره قراردادهای نجومی در فوتبال آنقدر اوج گرفته که دیگر خودمان هم نمی توانیم آن را کوتاه کنیم». در این گیر و دار توجه به این موضوع که قانون غیر کارشناسی سقف قرارداد هم داروی شفابخش این بازار بیمار فوتبال ایران نیست و به نوعی اوضاع را بدتر می کند حائز اهمیت است.
 چه کسی می تواند ادعا کند قلعه نویی، رحمتی، نصرتی، کریمی، بوناچیچ و... با رعایت سقف قرارداد در بازار نقل و انتقالات ایران حضور یافتند و سقف را رعایت کردند؟
 آیا برخورد فدارسیون با این افراد تابع همان قانون ماسمالیزاسیون خواهد بود؟ که اگر بله بایستی شاهد موج اعتراضات کسانی که سقف را رعایت کرده اند خواهیم بود و اگر خیر چگونه می خواهند با این افراد برخورد کنند.
به قول یکی از کارشناسان فوتبال اگر دغدغه آقایان قانونگذار پیوستن فوتبالیستها به لیگهای عربی و افت کیفیت لیگ برتر نیست، اگر سقف قرادادها را ۵۰ میلیون تومان هم می گرفتند که اتفاقی برای فوتبال نمی افتاد چرا که در بهترین حالت ۱۰ بازیکن ایرانی در باشگاههای عربی توپ خواهند زد و فوتبال این کشورها هم کیفیت سایر بازیکنان ما را نمی پسندد.
 فوتبال ایران روزهای خوبی را در بازار نقل و انتقالات شاهد نیست. در حالی که در بالاترین سطح فوتبال بارسلونا با شفافیت تمام رقم پیشنهادی قراردادش را به آرسنال برای جذب فابرگاس اعلام می کند و آرسنال صراحتاً در مورد آن نظر می دهد در فوتبال کشورمان تخطی از قانون هر چند اشتباه، علنی است و اتفاقات پشت پرده حرف اول را در بازار نقل و انتقالات می زند و امیدی به بهبود این وضع نیست.
متاسفانه بازار نقل و انتقالات فوتبال ایران در این وضعیت بیش از هر چیز بودجه باشگاهها را می بلعد و فوتبالیستها بی توجه به اینکه قرار است آبی، قرمز، سبز یا زرد را به تن کنند، تنها به عدد مقابل صفر قراردادها توجه می کنند.
 در فوتبال ایران دیگر نسل توتی ها، جراردها و بوفونها هم منقرض شده است فوتبالیستهایی که در حرفه ای ترین سطح فوتبال جهان بی توجه به نجومی بودن پیشنهادها پیراهن تیمی را هم که قرار است بر تن کنند مورد اهمیت قرار می دهند و هنوز تعریف عرق به پیراهن را می شناسند.

*برای مشاهده عکس در اندازه واقعی عکس را ذخیره کنید.


طبقه بندی: حواشی نقل و انتقـــالات،  لیگ برتر ایـــران، 
ارسال توسط footballete
دیگر خبرهـــــــا
آرشیو ماهانه
نظرسنجی
لینک دوستان
Translate Site
امکانات جانبی